7 spôsobov, ako pomôcť svojmu psovi ochladiť sa

Keď teploty stúpajú, váš verný spoločník môže trpieť horúčavou. Zostať v pohode dáva vášmu psovi príjemný pocit, ale je tiež zdravšie a znižuje riziko úpalu. Ako však ochladiť psa, keď je horúco?

1. ZABEZPEČTE VEĽA ČERSTVEJ PITNEJ VODY

Uistite sa, že váš pes má vždy k dispozícii dostatok čerstvej pitnej vody. Počas teplých dní bude váš pes pravdepodobne tiež piť viac vody ako počas chladnejších dní, takže s tým počítajte. Vodu pravidelne vymieňajte, aby zostala čerstvá. Ak idete na prechádzku, uistite sa, že máte vždy so sebou pitnú vodu a fľašu na pitie.

2. PLÁNUJTE SI PRECHÁDZKY

Snažte sa naplánovať si deň tak, aby ste mohli ísť so psom na prechádzku skoro ráno alebo neskoro večer. To vám pomôže vyhnúť sa horúcemu poludňajšiemu slnku. Okrem toho sa psie labky môžu spáliť na horúcich chodníkoch. Nie ste si istí, či je cesta príliš horúca alebo nie? Potom platí nasledujúce všeobecné pravidlo: ak je príliš teplo pre vašu ruku alebo nohu, je príliš horúce pre labky vášho milujúceho spoločníka. Môžete tiež kúpiť roztomilé malé ponožky pre vášho psa, aby ste chránili jeho labky. V horúcich dňoch sa môže hodiť aj o niečo kratšia prechádzka ako zvyčajne.

3. PRAVIDELNÁ STAROSTLIVOSŤ

Je dôležité, aby ste svojho psa pravidelne kefovali. Zauzlená alebo zmatnená srsť môže zachytávať teplo a spôsobiť mnoho ďalších nepríjemností. Pre svieži letný strih môžete vždy tesne pred letom zaskočiť do kozmetického salónu.

4. CHLADENIE- PRÍSLUŠENSTVO

Existuje mnoho doplnkov s integrovanými chladiacimi prvkami, ktoré môžu pomôcť udržať vášho psa v pohode. Chladiace hračky, podložky alebo aj psie oblečenie s chladiacimi prvkami. Niektoré z týchto vecí pre psov majú samy o sebe chladivý účinok, iné sa dajú naplniť vodou a zmraziť.

5. CHOĎTE SI SO PSOM PLÁVAŤ

Mnoho psov miluje plávanie. Okúpať sa v jazierku, skočiť do mora či skočiť do bazéna sú vítaným osviežením. Existujú dokonca kúpacie jazierka špeciálne pre psov. Vždy buďte dobre pripravení, keď idete plávať so svojím psom. Záchranná vesta je vždy dobrý nápad! Môžete tiež kúpiť bazén pre psa pre vášho domáceho maznáčika. Takto nemusíte ani vychádzať z domu!

TIP:

Beriete svojho psa k moru? Soľ v morskej vode nie je dobrá pre labky vášho verného priateľa. Po návšteve pláže ich teda dôkladne opláchnite. Môžete využiť bezplatné sprchy na pláži alebo si vziať so sebou fľašu vody.

6. KRÉM NA OPAĽOVANIE PRE PSOV

Rovnako ako ľuďom, aj psom hrozí spálenie na slnku. Najmä svetlo sfarbené alebo riedko osrstené psy. Je preto mimoriadne dôležité správne chrániť svojho psa. Ale dobrou správou je, že je tu aj opaľovací krém pre vášho milujúceho spoločníka. Nie ste si istí, či by mal váš pes nosiť opaľovací krém? Požiadajte o radu svojho zverimexu, veterinára alebo chovateľa.

7. ZABEZPEČTE DOSŤ TIEŇA A CHLADNÉ MIESTO NA LEHNUTIE

Dlaždice, miesto blízko (ale nie pred) klimatizácie alebo tienisté miesto vonku: pokúste sa vytvoriť chladné miesta na ležanie pre svojho verného spoločníka, ak je to možné. Zrejme si nájde miesto v pohode sám. Ak nie, skúste ho stimulovať jeho obľúbenou hračkou, vankúšom alebo dekou.

AKO ROZPOZNAŤ ÚŽALOK U SVOJHO PSA.

Úpal vzniká, keď váš pes nedokáže znížiť svoju telesnú teplotu. Nasledujúce príznaky môžu naznačovať úpal: 

  • Ťažké dýchanie
  • Zasklené oči
  • Rýchly pulz
  • Nadmerné slinenie
  • Nedostatok koordinácie
  • Zvracanie
  • Hnačka
  • Strata vedomia

Skúste svojho psa najskôr ochladiť mokrými uterákmi a ak si myslíte, že by mohol mať úpal, zavolajte svojho veterinára. Nedávajte ho priamo do studenej vody a nedávajte mu piť príliš veľa vody.