Certifikované spoločnosťou PETA

Dingonatura je hrdá na to, že je jednou z prvých spoločností v oblasti krmív pre domáce zvieratá v Španielsku, ktoré získali certifikát od organizácie PETA (Ľudia pre etické zaobchádzanie so zvieratami), najväčšej neziskovej organizácie na ochranu zvierat na svete, s viac ako 6,5 miliónmi členov a podporovateľov.

Spoločnosť PETA bola založená v USA v roku 1980 a jej hlavnou činnosťou je vzdelávanie spoločnosti a zákonodarcov v oblasti týrania zvierat a podpora spravodlivého zaobchádzania. Jej ústredie je v meste Norfolk vo Virgínii, hoci má pobočky po celom svete (v Európe funguje ako PETA UK so sídlom v Spojenom kráľovstve).

PETA zameriava svoju pozornosť na štyri oblasti, v ktorých dlhodobo trpí najväčší počet zvierat: laboratóriá, potravinársky priemysel, obchod s odevmi a kožušinou a zábava.

V roku 2015 bola spoločnosť Dingonatura certifikovaná spoločnosťou PETA global ako spoločnosť, ktorá vyrába vysokokvalitné krmivá pre psy a mačky bez experimentovania alebo podpory týrania zvierat, čo je osvedčenie, ktoré si každoročne uchováva až doteraz. V roku 2018 bol certifikovaný európskou dcérskou spoločnosťou PETA UK a stal sa jedinou španielskou spoločnosťou s touto dvojitou certifikáciou.

Vždy sme vyrábali potraviny bez vykonávania akéhokoľvek výskumu na zvieratách alebo zlého zaobchádzania, pretože sú súčasťou našej DNA ako značky; ale skutočnosť, že toto úsilie bolo medzinárodne uznané a certifikované jednou z najväčších organizácií na ochranu zvierat na svete, je ešte väčšia hrdosť.