Čo je Natura diet Odontic?

Pred niekoľkými mesiacmi Dingonatura uviedla na trh nový a špeciálny produkt v rámci diétneho radu Natura s názvom Odontic. Mnoho z vás sa pýta, aké sú výhody pre vašich psov, keď jedia tento výrobok varený zo 100% prírodných surovín. Preto sme uviedli všetky kvality a vlastnosti tohto jedinečného produktu na trhu; kompletné krmivo pre psov špeciálne vytvorené pre udržanie zdravia zubov vášho psa.

Mnoho psov bohužiaľ trpí negatívnymi výsledkami nezdravých zubov spôsobených nevhodným jedlom a/alebo nevyváženou stravou s vysokým obsahom cukru. Väčšina týchto psov sú malých plemien, pretože majú väčšiu pravdepodobnosť zubných problémov. Baktérie produkované v nezdravých ústach môžu viesť k zubnému plaku, ak nie sú správne vyčistené, môžu sa objaviť problémy ako plak, zubný kaz a zápach z úst.

Spolu s prírodným receptom sme pridali aj tri prísady, ktoré nám pomôžu udržať zdravé psie ústa:

  • Probiotiká: Presne identifikujú zárodky zodpovedné za zubný povlak a priamo proti nemu bojujú. Pokrývajú tiež zuby a vytvárajú ochrannú vrstvu, takže sa na zuby neprilepia žiadne ďalšie zárodky. Tieto probiotiká budú kúsok po kúsku rozkladať drobné kryštálové útvary, ktoré spôsobujú zubný povlak. Pomáhajú tiež znižovať zápach v ústach.
  • Esenciálne oleje: Tieto oleje jedinečne pomáhajú osviežiť dych vášho psa.
  • Chlorofyl: Pomáha posilňovať a stimulovať imunitný systém, je protizápalový a antioxidant.

Ďalšou výhodou nášho produktu je dobre dimenzované krmivo v tvare granúl, ktoré pomáha predĺžiť čas strávený jeho konzumáciou, aby sa jeho skvelé výhody dostali do úst psov na dlhší čas.

Pamätajte si, že v momente, keď u svojho psa spozorujete zubné problémy, ako je kaz alebo zápal ďasien, je potrebné čo najskôr navštíviť veterinára, ktorý vám problém vyrieši. Medzi typické príznaky, ktoré nám hovoria, že pes má problémy so zubami, patria: ťažkosti s jedením/hryzením, halitóza (zápach z úst), veľa zubného plaku alebo ustupujúce ďasná.