Stav tela u psov

Stav tela (BC) je index, ktorý hodnotí množstvo tuku, ktoré má náš pes alebo mačka.

Na takéto hodnotenie existujú rôzne stupnice, vytvorené rôznymi inštitúciami a organizáciami (preto neexistuje žiadna medzinárodne akceptovaná stupnica). Podľa AAHA (American Animal Hospital Association) by v ideálnom prípade mali byť na úrovni 2,5-3 (na 5-bodovej stupnici) a 4-5 (na 9-bodovej stupnici).

Aby sme však veci zjednodušili, povieme vám, že na to, aby bol váš pes alebo mačka v správnom stave tela, by mali:

Namiesto ochabnutého a ochabnutého brucha pri pohľade zboku majte štíhly pohľad až po pás.
Majte dobre definovaný pás (ako presýpacie hodiny) pri pohľade zhora.
Keď cítite, že zviera jemne tlačí prstami, mali by ste si pod vrstvou tuku všimnúť rebrá, driekové stavce a kosti bedra a lopatky (lopatka) a vedieť oceniť postupné zužovanie tela. úroveň pása.

V Dingonatura znovu zdôrazňujeme dôležitosť pravidelnej kontroly ich telesného stavu, pretože nadváha a obezita sú veľmi časté problémy, ktoré z dlhodobého hľadiska môžu viesť ku komplikáciám.

Nie je nezvyčajné, že aj keď má pes primeranú telesnú kondíciu, jeho majiteľ ho vníma ako štíhleho. Naopak, je tiež normálne, že majiteľ verí, že jeho pes má ideálnu váhu, aj keď má zviera nadváhu. Preto trváme na vzdelávaní v tomto zmysle, pretože sme prví ľudia, ktorí dokážu odhaliť možné zmeny a jediní, ktorí im môžu pomôcť.

Využite chvíle hrania a hladkania so svojím miláčikom, aby ste skontrolovali jeho stav a buďte ostražití voči zmenám, ktoré sa môžu objaviť. Ak si myslíte, že váš pes pribral na váhe, posúďte možnosť:

Znížte množstvo denného jedla
Zmeňte na menej kalorické jedlo
Zvýšte ich fyzickú aktivitu viacerými hrami a prechádzkami
Navštívte veterinára kvôli dôkladnejšej kontrole hmotnosti (a vylúčte iné problémy, ktoré môžu tiež spôsobiť zvýšenie telesnej hmotnosti)