Výhody iberského bravčového mäsa v strave psov

Kŕmenie našich psov iberským bravčovým mäsom prináša nespočetné výhody pre zdravie a pohodu, ako aj potešenie ich podnebia neodolateľnou vôňou a chuťou. Iberské bravčové mäso je chutné, jemné mäso, ktoré má tiež veľkú nutričnú hodnotu. Je to vynikajúce mäso pre hypoalergénnu, zdravú a prirodzenú výživu.

POĽNOHOSPODÁRSTVO IBERSKÝCH OŠÍPANÝCH

Spôsob chovu ošípaných má veľký vplyv na následnú kvalitu mäsa.

Iberské bravčové mäso sa vyznačuje hlavne chovom v regióne Andalúzia , kde sú ideálne podmienky pre chov a výkrm vo voľnom výbehu.

Poľnohospodárstvo vo voľnom výbehu, ako aj krmivo na báze trávy a žaluďov z pasienkov, dodávajú zvieraťu silné, dobre vyvinuté svaly, ktoré dodávajú mäsu veľmi zvláštne vlastnosti. Tento jav sa nazýva výkrm a vyskytuje sa v mesiacoch od októbra do marca, čo sa zhoduje s obdobím dozrievania žaluďa.

V závislosti od kategórie iberského ošípaného budeme mať bravčové mäso z jednej alebo dvoch výkrmových sezón. Ošípané, ktoré prešli dvoma sezónami, žijú až 24 mesiacov a majú mäso s veľmi vysokou nutričnou hodnotou.

Na rozdiel od iberského ošípaného je biele ošípané chované takmer bez cvičenia a jedinou potravou je krmivo pre zvieratá. Jeho priemerná dĺžka života je približne 6-8 mesiacov.

Jedlo, podmienky chovu (intenzívne chov bez miesta pre biele ošípané a vonku pre iberské ošípané) a časy výkrmu vedú k dvom úplne odlišným druhom mäsa.

PREČO JE IBERSKÉ bravčové tak výhodné pre psov

Iberské bravčové mäso je pozoruhodné tým, že je veľmi bohaté na základné makro a mikroživiny. Jeho veľké nutričné ​​bohatstvo, založené na bielkovinách s vysokou biologickou hodnotou, zdravých tukoch, vitamínoch B a mineráloch, ako je železo, zinok a fosfor, poskytuje psom, ktoré ho konzumujú, mnoho výhod.

HLAVNÉ VÝHODY

Jednoduché a rýchle trávenie: Vďaka vysokému obsahu bielkovín až 25-30% sa jedlo rýchlo presunie do čreva, pretože je krátko v žalúdku a znižuje riziko namáhania a dilatácie.

Silné svaly a kĺby: Vysoký obsah esenciálnych aminokyselín a chondroprotektív pomáha posilňovať svalový systém a chrániť kĺby.

Imunitný systém a alergie: Kvalita iberského bravčového mäsa, ľahké trávenie a nízka alebo nulová kapacita spôsobujúca alergie z neho robia ideálne mäso na kŕmenie psov s citlivosťou na trávenie.

Riadený cholesterol: Obsah mononenasýtených a polynenasýtených mastných kyselín pomáha vyrovnávať hladinu cholesterolu a zlepšovať kardiovaskulárne zdravie.

Bohaté na omega 3: Tuky, ktoré prenikajú do svalov ošípaných (tiež nazývané žily), sú bohaté na omega 3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú:

Udržujte pokožku pružnú a srsť lesklú.

Predchádzajte problémom s kĺbmi.

Vďaka antioxidačnému účinku bojuje proti voľným radikálom.

Všeobecné zdravie: Pyrenejské bravčové mäso ponúka strave veľké množstvo vitamínov B a vysoký obsah minerálov, ako je železo, zinok, fosfor, horčík a draslík, ktoré pomáhajú udržiavať dobrú formu a optimálny vitálny tón.

Akonáhle je vystavený všetkým charakteristikám a hlavným výhodám, ktoré iberské bravčové mäso ponúka diéte, okrem svojej neodolateľnej arómy a chuti je pochopiteľné, že iberské bravčové mäso je najlepšou voľbou pre kŕmenie našich psov, pričom zaisťuje, že poskytujeme zdravú, prirodzenú stravu, plnú vitality.

V diéte Natura to vieme a preto to používame v niektorých našich výrobkoch.