Základná starostlivosť ktorú váš pes potrebuje- 7 typov

Mať psa je spojené s veľkou zodpovednosťou. Pes je náš najlepší priateľ, pravda, ale vyžaduje si aj nevyhnutnú starostlivosť, aby prežil. Pes potrebuje žrať, musí si uľaviť, hrať sa, spaľovať energiu, byť čistý a očkovaný… Či už začínate ako majiteľ psa, alebo ak chcete zlepšiť vzťah so svojím miláčikom, venujte pozornosť týmto základným starostlivosti ktoré váš maznáčik potrebuje.

1- Kŕmenie

V závislosti od veku šteniatka budeme kŕmiť častejšie alebo menej často: trikrát denne, ak ide o šteňa, dva alebo dokonca raz, ak je to dospelý pes … a vždy budeme mať v miske trochu čerstvej vody. aby mohli zostať hydratované, najmä v najhorúcejších mesiacoch roka. Musíte mu podávať kvalitné, výživné krmivo, podľa veku psa, aby prijalo všetky živiny, ktoré potrebuje.

2- Prechádzky

Všetci psi sa potrebujú hýbať a cvičiť, hoci niektorí viac ako ostatní. Väčšina psov má rada dlhé prechádzky v prírode, a aj keď to nie je vždy možné, musíte sa ho snažiť vyvenčiť aspoň tri-štyrikrát denne, aby spaľoval energiu a robil si svoju prácu – nezabudnite pozbierať trus a vyhodiť ho do koša. Toto je jedna z životne dôležitých potrieb psov.

3- Hygiena

Tu je skvelá debata o tom, kedy musíme psa kúpať a kedy nie. Psy väčšinou nemajú radi vodu a ak ich budete denne kefovať, aby mali čistú srsť, nebudeme ich musieť kúpať každý mesiac. A pri hygiene psov, okrem návštev sprchy, je dôležité okrem starostlivosti o uši alebo čistenia tváre im v prípade potreby ostrihať vlasy alebo nechty. Je nevyhnutné, aby ste sa medzi ľuďmi cítili príjemne a nechali sa nimi dotýkať.

4- Vzdelávanie

5- Veterinár

Hoci mnohokrát môžete prevziať všetku základnú starostlivosť o psa, niekedy budete musieť ísť k veterinárovi, aby Vášmu psovi pomohol. Očkovania či rady týkajúce sa diéty, ktorú by ste mali dodržiavať, cvičenia, ktoré by ste mali robiť, odčervenia atď., a preverí zdravotný stav Vášho miláčika. Pes ho nakoniec bude nenávidieť, ale je to nevyhnutné pre jeho blaho.

6- Očkovanie a odčervenie

Jednou z najdôležitejších starostí, ktoré naši psi potrebujú, je, že ideme k veterinárovi, aby navrhol odčervovací plán, ktorý zabráni výskytu parazitov zvnútra aj zvonka. Zvonka často stačí obojok alebo podobné produkty. Čo sa týka očkovania, ochráni psa pred chorobami ako parvoviróza či hepatitída.

7- Nezabudnite na čip

Aj keď to nie je  starostlivosť, nezabudnite svojho psa zaregistrovať v sčítaní zvierat mestského zastupiteľstva. Zviera musí mať vždy mikročip, ktorý nám pomôže v prípade straty. Budete tiež potrebovať očkovací preukaz, ktorý potvrdí, že je psík zaočkovaný, a ak cestujete so svojím psom, môžete požiadať o Európsky pas pre spoločenské zvieratá, ktorý uľahčí prechod cez hranice.

A v neposlednom rade, ak sa niekedy pýtate, akú základnú starostlivosť si myslíte, že váš pes potrebuje, a budete si ju klásť znova a znova, aby ste zistili, aká je odpoveď, ak niečo váš najlepší priateľ potrebuje, je to láska, veľa lásky.