Aké sú výhody lizacich podložiek pre psov?

Všimli ste si, že váš pes je v poslednej dobe nervózny alebo sa nudí? Možno vás sleduje po dome alebo žuva vaše obľúbené sandále. Alebo možno váš pes nie je úzkostlivý, ale hľadáte jednoduchý spôsob, ako mu pomôcť jesť pomalšie.

Ak ste hľadali riešenia niektorého z týchto problémov, pravdepodobne ste narazili na podložky na lízanie psov. Tieto sú tiež známe ako podložky na lízanie psov.

Tieto gumené alebo silikónové podložky majú textúru, ktorá umožňuje zašnurovanie krmiva do drážok, takže váš pes musí pracovať tvrdšie a olizovať sa, aby jedlo skonzumoval.

V tomto blogovom príspevku budem diskutovať o tom, aké sú výhody podložiek na lízanie psov.

1. Zamestnajte ich

Niektoré dni ste naozaj zaneprázdnení, či už robíte domáce práce, robíte pochôdzky alebo pracujete. To, že máte doma roztomilého psa, neznamená, že mu môžete venovať pozornosť 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Jednou z veľkých výhod podložky na lízanie je, že môžete svojho psa zamestnať, keď ho nemôžete zabaviť. To je užitočné najmä pre mladšie, hravejšie šteniatka, ktoré potrebujú pozornosť.

Položte jeho obľúbené mäkké jedlo na podložku na lízanie a nechajte ho, nech si aspoň na malú chvíľu pochutná.

Ak je váš pes náchylnejší na lenivosť, je to tiež dobrý nástroj, ako mu dať niečo robiť. Duševné zdravie vášho psa môže výrazne ťažiť z obohatenia podložky na lízanie psov.

2. Zmiernenie úzkosti 

Podľa Medical News Today viac ako 70 % psov prejavuje úzkosť. To je veľa psov. Je celkom bežné, že psy počas stresových situácií pociťujú určitú úzkosť. To zahŕňa ohňostroje, strihanie nechtov, úpravu a návštevu veterinára.

Jednou z najlepších výhod lízacej podložky je, že môže pomôcť upokojiť vášho psa a zmierniť úzkosť. Lízaním sa uvoľňujú uvoľňujúce hormóny, ktoré mu pomáhajú upokojiť sa. Lízacie podložky tiež slúžia na odpútanie pozornosti vášho psa od stresovej situácie. Tak sa sústredí na lízanie každého kúska jedla z podložky, že si nevšimne, čo sa deje.

3. Zdravie zubov a ďasien

Keď váš pes olizuje podložku na lízanie, jeho ústa stimulujú ďalšiu produkciu slín. To má niekoľko zdravotných výhod. Sliny pomáhajú čistiť ďasná a zuby vášho psa.

Sliny vášho psa tiež lepšie chránia pred dutinami. Čím viac slín váš pes robí, tým je menej pravdepodobné, že dostane dutiny.

Jednou z ďalších výhod podložky na lízanie je, že pomáha vášmu psovi dýchať. Nepretržité olizovanie podložky zoškrabuje z jazyka vášho psa ďalšie jedlo a baktérie. Môžete si všimnúť, že váš pes má sviežejší dych po olízaní podložky!

4. Zlepšite trávenie

Ak váš pes žerie príliš rýchlo, môže sa cítiť veľmi nepríjemne a potom zvracať. Tiež prehltne vzduch, ktorý mu roztiahne žalúdok. Je to bolestivé a spôsobuje nepohodlie. Ako rodič domáceho maznáčika to môže byť ťažké sledovať.

Našťastie použitie podložky na lízanie môže pomôcť spomaliť jedenie vášho psa. Keď rozložíte jedlo na podložku na lízanie, jedlo sa usadí v štruktúre podložky. Váš pes musí minúť viac energie a času lízaním, aby dostal všetko jedlo.

Keď váš pes používa podložku, bude jesť pomalšie. To povedie k väčšej spokojnosti a menšej bolesti žalúdka.

5. Kontrola hmotnosti 

Ďalším problémom s príliš rýchlym jedením je, že môže spôsobiť, že váš pes skonzumuje viac kalórií, ako potrebuje. Ak má váš pes nadváhu, pravdepodobne potrebuje pomoc pri regulácii stravy.

Jednou z výhod lízacej podložky je, že spomaľuje rýchlosť, akou môže váš pes jesť, takže sa bude cítiť skôr spokojnejší.

Ďalším spôsobom, ako môžu podložky na lízanie pomôcť pri kontrole hmotnosti, je zníženie veľkosti porcií. Do podložky môžete vložiť len toľko jedla kolko potrebuje.

Vášmu psovi bude trvať dlhšie, kým zlízne to, čo je na podložke, bez toho, aby si uvedomil, že je to menej ako by normálne dostal.

6. Použite na tréning

Rýchla odmena za pochúťku je jednou z najlepších výhod lízacej podložky. Hodí sa na akýkoľvek druh tréningu, vrátane nočníka a príkazov. Podložku na lízanie môžete použiť na dodanie obľúbeného maškrty šteňaťu ako odmenu za to, že je dobrý chlapec.

Jedným z najpozoruhodnejších tréningových použití je tréning v prepravke. Nikdy nechcete, aby bola prepravka za trest, ale skôr za pohodlné miesto. Keď váš pes trénuje v prepravke, môžete do prepravky vložiť podložku na lízanie.

Keď použijete podložku na lízanie v prepravke, poskytne vášmu psovi niečo zábavné. Budú spájať získanie pochúťky s pobytom v prepravke. Ak sú z prepravky nervózne, podložka na lízanie upokojí ich obavy a dá im niečo, na čo sa môžu tešiť.

Záver o tom, aké sú výhody podložiek na lízanie psov

Dúfam, že som vám odpovedal, aké sú výhody lizacie podložky .

Ak sa jedna z vyššie uvedených výhod vzťahuje na vaše kožušinové dieťa, lizacia podložka  môže byť užitočným nástrojom vo vašom arzenáli. Môžu pomôcť so širokou škálou problémov a môžu výrazne zlepšiť duševné zdravie vášho psa.

LickMatt – Lizácia podložka na maškrty 21*21cm