Stravovacie návyky psov: Aký typ jedlíka je váš pes?

Niektorí psi pristupujú k jedlu trochu inak ako ostatní. Zatiaľ čo niektorí chlpatí priatelia sú radi, že dodržiavajú štandardný rozvrh kŕmenia, iní môžu prejavovať iné stravovacie návyky. Tu je množstvo bežných stravovacích vlastností psov (a čo môžete urobiť, aby ste vyhoveli potrebám vášho chlpatého priateľa).

Jedáci „toto mám“.
V ideálnom prípade bude váš psí spoločník viac než šťastný, že bude dodržiavať pravidelný stravovací režim. Dobrý režim kŕmenia môže znamenať dva alebo trikrát denne v závislosti od veku vášho psa. Či tak alebo onak, dobrý jedák je pri kŕmení trpezlivý a s radosťou zje svoj podiel, takže sa nemusíte príliš obávať jej stravovacích návykov.

Tipy na kŕmenie pre psov bez akýchkoľvek návykov pri jedle
Ak je váš pes v dobrom zdravotnom stave a pravidelne jedáva, nemusíte robiť príliš veľa. Pokiaľ ju budete kŕmiť kvalitným krmivom Dingonatura pre psov podľa jej veľkosti a veku, vaša chlpatá kamarátka by mala naďalej šťastne jesť podľa jej pravidelného rozvrhu. Na začiatok použite pokyny na kŕmenie na obale potravín. Merajte podľa hmotnosti vášho psa a upravte množstvo krmiva smerom nahor alebo nadol podľa úrovne aktivity a či váš pes drží váhu, priberá alebo chudne.

Požierači „Pandy“.
Zatiaľ čo niektorí psi sú úplne v pohode s kontrolou porcií, iní majú tendenciu žrať trochu príliš. Ako by ste očakávali, ľudia, ktorí sa prejedajú, majú jednoducho tendenciu sa prejedať, čo môže spôsobiť, že váš chlpatý priateľ získa nadváhu, ak si nedáte pozor.

Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako zistiť, či sa váš pes prejedá. Jedným znakom je, že môže v krátkom čase zhltnúť celú porciu a prosiť o viac. To isté platí aj pre maškrty. Môže byť zložité povedať nie tejto rozkošnej tvári, ale je dôležité obmedziť vašu chlpatú kamarátku na to, čo potrebuje, namiesto toho, aby ste jej dávali toľko jedla, koľko chce. Je tiež dobré vyhnúť sa bezplatnému kŕmeniu, ak sa váš pes prejedá. Zatiaľ čo niektoré očné zuby vykazujú lepšiu kontrolu nad porciami, veľká miska s jedlom je len príležitosťou prejedať sa.

Tipy na kŕmenie pre psov, ktorí sa prejedajú
Ak váš pes vykazuje známky nadváhy, možno budete chcieť zvážiť kŕmenie ho receptúrou so zníženým obsahom tuku, kým sa nevráti k zdravšej hmotnosti. Samozrejme, stále jej chcete poskytnúť jedlo, ktoré sa jej bude páčiť. Napríklad receptúra ​​Natura Diet Light -10% alebo Reduced -20% kalorii má menej tuku ako bezna receptúra ​​pre dospelých, ale stále obsahuje lahodné pravé mäso pre skvelú chuť a zároveň vám pomáha riadiť hmotnosť vášho psa.

Jedáci typu „čas jedla nie je zábava“.
Na rozdiel od prejedačov, vyberaví psi nemusia chcieť mať nič spoločné s tým, čo majú v miske. Či už je to preto, že sú špecifické alebo boli rozmaznané maškrtami alebo inými pochúťkami, tieto konkrétne pooches budú ignorovať časť alebo všetko jedlo, ak nie je v súlade s ich štandardmi. Pravidelné odovzdávanie porcií jedla je problém, pretože je dôležité, aby si váš psíček upratal tanier a zabezpečil vyváženú stravu.

Tipy na kŕmenie pre vyberavých psov
Keď je vaša chlpatá kamarátka náročná na jedlo, je dôležité nájsť niečo, čo nemôže odmietnuť. Jedným z riešení je dať jej niečo chutné, ako napríklad Mhims pastety . Keď nájdete jedlo, ktoré láka vášho vyberavého jedlíka, uistite sa, že sa sústredí na tieto chutné jedlá a nedávajte jej žiadne ľudské jedlo alebo príliš veľa iných pochúťok.

„Taktné časovače“
Zatiaľ čo niektorí psi sú vyberaví, iní psi sa zdržia jedenia kvôli určitej forme citlivosti. Môže to byť preto, že váš pes má problém s niektorými zložkami krmiva pre psov, ako je citlivosť na určité zložky alebo spôsob výroby krmiva. Váš pes môže tiež pociťovať nepohodlie pri jedení z dôvodu zubného problému alebo iného problému. V každom prípade budete chcieť riešiť citlivosť vášho psa a poskytnúť jej jedlo, ktoré je pre ňu to pravé.

Tipy na kŕmenie pre váhavých alebo citlivých psov
Ak je váš pes citlivý na zložky alebo spôsob výroby krmiva, je čas vyskúšať riešenie navrhnuté pre jeho stravovacie potreby. Krmivo, ako je náš recept Natura Diet Grain Free, je vyrobené tak aby bolo ľahké pre jemné žalúdky, aby si váš pes opäť mohol jesť. Pokiaľ ide o problémy so zubami, budete chcieť začať kontrolou u veterinára, aby ste zistili, či sa tomuto problému nedá predísť a či sa dá vyriešiť. Medzitým sa zamerajte na krmivo, ako je Natura Diet Odontic alebo pamlsky Moments Dental Sticks aby bolo jedlo jednoduchšie pre vášho najlepšieho priateľa.

Požierači „skákania od radosti“.
Nie je nezvyčajné, že sa psy počas jedla rozrušia – chutné jedlo stojí za povzbudenie – ale niektorí psí spoločníci môžu túto oslavu posunúť trochu ďaleko. Známky vzrušujúceho správania môžu zahŕňať približovanie, štekanie, skákanie a dokonca aj prevrhnutie misky s jedlom v návale adrenalínu.

Tipy na kŕmenie pre vzrušujúce psy
Niektoré vzrušené správanie nie je nevyhnutne zlé, takže si budete musieť určiť svoju vlastnú úroveň tolerancie pre rôzne návyky. Ak sa chcete pokúsiť vycvičiť svojho psa, aby sa počas jedla upokojil, musíte sa pokúsiť znova zamerať jeho vzrušenie.

Kŕmenie vášho psa po búrlivom správaní ho za toto správanie len odmení, takže sa ho snažte najskôr prinútiť sedieť a zostať na mieste, kým jej naplníte misku. Ak začne vstávať alebo štekať, zastavte sa a povedzte jej „nie“, než ju prinútite opäť si sadnúť a zostať (nebojte sa použiť maškrtu, aby ste upútali jej pozornosť). Môže to trvať niekoľko pokusov, ale opakovanie tohto postupu počas niekoľkých dní pomôže spojiť toto pokojné správanie s jedlom.

Požierači „Back-off-My-Bowl“.
Čas jedla je šťastná udalosť, ale niektorí chlpatí priatelia sa môžu trochu brániť, pokiaľ ide o ich jedlo. Niektorí psí spoločníci môžu vykazovať známky ochrany zdrojov, čo je správanie, ktorého cieľom je odviesť iných psov alebo dokonca ľudí od niečoho. V tomto prípade to môže znamenať vrčanie, štípanie alebo iné spôsoby, ako zabrániť ostatným, aby si vzali ich granule.

Kŕmne tipy pre ochranárskych jedákov
V niektorých prípadoch nie je potrebné stráženie potravy preškoľovať – postačí, ak svojmu psovi poskytnete počas jedla priestor. Ak obranné správanie začína ovplyvňovať ostatných v dome, možno budete musieť prijať určité opatrenia na obmedzenie preventívneho správania. Podľa ASPCA to znamená prejsť viacstupňovým procesom, v ktorom svojho psa prispôsobujete vašej prítomnosti počas jedla a zároveň ho odmeňujete maškrtami. Postupom času tento proces pomôže vášmu psovi spojiť vašu prítomnosť v blízkosti jedla s pozitívnymi zážitkami.

Chutné a výživné krmivo pre psov pre všetky stravovacie návyky
Bez ohľadu na to, aký typ jedlíka je váš pes, váš chlpatý priateľ si zaslúži to najlepšie. Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo môžete urobiť, aby bol váš pes šťastný a zdravý? Skuste ponuku www.Dingonatura.sk