Diéta pre kotné a dojčiace feny

Niekoľko rád pre túto fázu:

Nedopĺňajte minerály a vitamíny, ak poskytujete kvalitné komerčné potraviny.

Poskytujte recepty na údržbu do 5. týždňa; od tej chvíle poskytujte receptom koncentrovanejšie živiny a energiu (potraviny s bielkovinami s vysokou biologickou hodnotou, vitamínmi a biologicky dostupnými minerálmi a kvalitnými tukmi, ktoré poskytujú omega 3 a omega 6).

Dietetické zmeny by mali byť vždy postupné, aby nedošlo k podráždeniu tráviaceho systému.

S pribúdajúcim pôrodom zvýšte počet denných dávok (s rastom plodov má pes v brušku menej miesta, takže nemôže jesť veľké množstvá).

Ak má samica malú chuť do jedla, poskytnite voľne dostupný produkt prístupný počas celého dňa (niekedy sa môže počas implantácie embrya a dní pred pôrodom objaviť anorexia).

V ideálnom prípade by mal byť u veterinára vykonaný krvný test, aby sa zabezpečilo, že nedôjde k nutričnej nerovnováhe (ak to nie je možné, bude sa monitorovať jej telesný stav, svalová hmota, vlasy, výkaly, nálada atď.).

Nezabudnite, že prekrmovanie alebo podvýživa zvyšuje riziko potratov, komplikovaných pôrodov a smrti novorodencov.

Zaistite dostupnosť kvalitnej sladkej vody, najmä niekoľko hodín pred dodaním.

Po dodaní poskytnite veľmi chutné mokré jedlo, teplé a pokiaľ je to možné, vyhnite sa jeho zahrievaniu v mikrovlnnej rúre (ak neposkytujete vlhké jedlo, môžete poskytnúť suché jedlo, ale navlhčené teplou vodou).

Po tejto prvej fáze budú musieť matky kŕmiť svoje šteniatka materským mliekom. Správne kŕmenie samíc pred a počas kotnosti prispeje ku kvalite dojčenia, a tým k zdravému a silnému šteniatku. V každom prípade je v tejto dobe nevyhnutné poskytnúť krmivo špecifické pre dojčiace samice, pretože je ľahké upadnúť do nutričnej nerovnováhy, ktorá by mohla viesť k vážnym problémom pre zdravie psa.

Ak máte otázky o tom, ako sa starať o svojho psa počas dojčenia, odporúčame:

Vykonajte veterinárnu kontrolu na sledovanie hladín vápnika v krvi (od 2. týždňa laktácie). Zvlášť ak pripravujete domácu diétu alebo ponúkate jedlo, ktoré nie je špecifické pre túto fázu.

Pamätajte si, že nutričné ​​a energetické potreby sa počas laktácie zvyšujú, pričom vrchol dosahujú 3-4 týždne, preto nie je vhodné uvádzať recepty na údržbu.

Odporúča sa ponúkať vyvážené a kvalitné potraviny s koncentrovanou energiou a živinami (voľne dostupné alebo 3-4 dávky/deň).

Zaistite dostatok čerstvej vody po celý deň.

V Dingonature odporúčame pre naše budúce mamičky Natura diet Starter. V tabuľke dávkovania vidíte množstvo jedla odporúčané pre novonarodené šteňatá a ich tehotné a dojčiace matky. Niekedy však existujú majitelia, ktorí vzhľadom na určité špecifické potreby a s veľmi dobrými výsledkami uvažujú o použití diétneho šteniatka Dingo Puppy alebo Natura.

Ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte nás a spoločne prediskutujeme najlepšiu možnosť.