Strava pre Vaše šteniatko

Dospelí psi vykazujú veľké rozdiely vo hmotnosti: nájdete tu 1 kg Chihuahua a 100 kg San Bernardos.

Tento rozdiel vo veľkosti určuje, keď sú šteniatka, rýchlosť ich rastu a vek, keď dosiahnu sexuálnu zrelosť a prestanú rásť . Rastové krivky nám poskytujú predstavu o tom, čo sa v tejto fáze deje.

Rýchlosť rastu každého šteňaťa preto vyžaduje stravu, ktorá spĺňa špecifické energetické a výživové potreby pre ich správny vývoj. To je dôvod, prečo šteňa veľkého alebo obrovského plemena (alebo zmiešaná rasa s veľkými rodičmi) môže potrebovať iné jedlo ako ostatné. Starostlivosť o výživu šteniatka je zásadná, aby sa predišlo problémom, ako je nadváha alebo malformácie, ako aj degenerácii kostí (problémy s lakťami, ramenami a bokmi sa bežne vyskytujú u psov, ktoré v štádiu rastu dostali nesprávnu diétu).

Ak do vášho života príde šteniatko, je dôležité mať na pamäti nasledujúce:

Je šteňa správne odstavené?

Tuhá strava sa začína zavádzať 4. týždeň života (každý týždeň sa predstaví nová potravina, pôvodne zvlhčená dojčenskou výživou alebo minerálnou vodou). V ideálnom prípade musia šteniatka stráviť dva mesiace ošetrovania s matkou, aby bolo odstavenie postupné. Tento čas je kľúčový pre adekvátny rozvoj ich tráviaceho systému, imunitného systému a socializácie. Ak stále dojčia a chcete začať s prechodom na pevnú stravu, odporúčame vám pozrieť sa na náš produkt. Natura diet Starter (veľmi užitočný aj pre tie šteňatá, ktoré síce už nedojčia, ale stále majú určitú nezrelosť tráviaceho systému a na svoj vek alebo primeranú stolicu zatiaľ nemajú primeranú hmotnosť).

Dávate im nejaký doplnok?

Ak vaše šteňa konzumuje kvalitné jedlo pripravené zodpovedne, s dobrými prísadami a starostlivo uvarené, a priori nie sú potrebné žiadne doplnky. Príliš veľa minerálov napríklad spôsobuje problémy s rastom. Problémy tiež nastanú, ak im dáme dodatočné množstvo určitých vitamínov, okrem toho, čo prijímajú v dennej strave.

Ak si myslíte, že váš pes potrebuje doplnok, obráťte sa na svojho veterinára, aby zhodnotil zmenu stravy (alebo ako najvhodnejší doplnok, aby nedošlo k nerovnováhe v strave, ako druhú možnosť).

Poskytujete vyvážené jedlo špecifické pre ich vek?

Potreby psa počas ich rastu sa líšia od potrieb dospelého (alebo gravidnej a dojčiacej sučky; alebo staršieho psa). Recepty pre dospelých nie sú vhodné pre šteňatá, pretože tie môžu potrebovať viac jedla na pokrytie svojich energetických potrieb a tým, že budú denne jesť viac jedla, môžu obsahovať okrem iných živín aj nadbytok minerálov.

Existuje tiež riziko, že napriek tomu, že je recept primeraný ich veku, nie je dobre vyvážený. Napríklad, ak je poskytovaná potrava veľmi bohatá na veľmi tučné arómy na zlepšenie chutnosti (a že šteňa prejavuje pozoruhodnú chuť k jedlu, čo zvyčajne upokojuje majiteľa), môžu prijať viac, ako sa odporúča, a stať sa nadváhou, čo je veľmi škodlivé. pre väčšie plemená. Krmivo môže mať tiež neadekvátnu koncentráciu vápnika a fosforu alebo nadbytok vitamínu D, čo môže viesť k problémom s kostrou vášho domáceho maznáčika.

V Dingonature milujeme šteniatka a radi im ponúkame to najlepšie v každom okamihu, aby rástli zdravé a užívali si jedlo. Chápeme, že rozmanitosť je korením života, a preto sme vytvorili rôzne druhy receptov a pochúťok, s ktorými im v tejto fáze pomôžeme. Strava Dingo aj Natura obsahuje kompletné recepty na túto fázu, ktoré pokryjú špecifické potreby vášho šteňaťa.

Pozrite sa na náš výber produktov a položte nám akékoľvek otázky.