Jednoduché tipy na venčenie psov, ktoré by mal vedieť každý.

ZAPÍŠTE SI TIETO TIPY NA PRECHÁDZKU ZO PSOM

Chôdza je nevyhnutnosťou, ktorú má každý pes každý deň. Nezabudnite, že tieto zvieratá predtým žili vo voľnej prírode a riadili sa svojimi inštinktmi. Preto dnes nemôžu viesť sedavý život. Nemali by preležať celé dni doma. Musia si ísť uľaviť a zacvičiť si. Aby však boli tieto chvíle odchodu prospešné pre nich aj pre vás, stojí za to vziať do úvahy nasledujúce tipy na venčenie vášho psa.

PSI SÚ VEĽMI ZVEDAVÍ A BUDÚ SI CHCIEŤ KONTROLOVAŤ VŠETKO, ČO JE NOVÉ.

Ako naučiť svojho psa chodiť?
Najlepším spôsobom, ako vyvenčiť svojho domáceho maznáčika, je upokojiť ho pred odchodom z domu, aby netrpel úzkosťou a tak sa mohol venovať viacerým podnetom, s ktorými sa stretne.

Ak váš maznáčik neprestane ťahať alebo skákať, odporúčame zastaviť pochod, kým sa neuvoľní, aby mohol pokračovať v prechádzke. Vychováte ho tak, aby sa vedel ovládať.

Odporúčame vám chodiť uvoľnene, pretože energiu prenášate na vášho domáceho maznáčika. Samozrejme vždy upozornite na možné nepredvídané udalosti.

Prechádzku môžete striedať s chvíľkami hry ako odmenu za dobré správanie, a tak ho pozitívne motivujete. Spoločne sa zabavíte pri učení jeden od druhého. Budete potrebovat:  Pamlsovnik , možno Puller , alebo inú hracku , a urcite pamlsky Dingonatura

Nesprávne činy pri prechádzke so psom:
Pri prechádzke so psom by ste sa mali snažiť vyhnúť nasledujúcim chybám:

V prvom rade nechoďte po ulici so zlým prístupom. Váš maznáčik si to všimne a prechádzka bude katastrofou, pretože obaja uvidíte svoje ciele frustrované. Úzkosť je zlý radca.
Tiež by ste sa nemali správať hrubo. Napríklad nemusíte trhať alebo robiť náhle alebo nevysvetliteľné zmeny smeru. Váš pes bude zmätený.
Nakoniec nevsádzajte na príliš tesné vodítka alebo postroje, pretože váš pes sa bude cítiť nepríjemne.

Naučte sa chodiť so svojím psom
Zlyhania, ktoré sme spomenuli vyššie, možno zvrátiť pomocou osvedčených postupov. Aby ste svojho psa vychovali na každodenné prechádzky, je dôležité, aby ste mu venovali čas a trpezlivosť. Tu je niekoľko odporúčaní, aby ste sa spoločne naučili:

Psy sú zvieratá, ktoré hodnotia svoje rutiny veľmi pozitívne. V tomto zmysle ocenia harmonogram ich vychádzok do ulice, ktorý je splnený. Pre pohodu vášho domáceho maznáčika odporúčame tri vychádzky, medzi ktorými sa pridá jedna až dve hodiny chôdze. Najprv ráno, napoludnie a večer. Ak budete postupovať podľa tejto agendy, váš pes bude šťastný.
Vydajte sa na cesty, ktoré už poznáte, a postupne môžete objavovať nové cesty. Na druhej strane, naučte sa chodiť so psom tak, že mu budete dávať krátke a neprotirečivé príkazy.
Nezakazujte mu, ak si napríklad chce niečo označkovať. Toto správanie je stále súčasťou jeho inštinktu. Nechajte ho teda socializovať sa a objavovať nové veci, pokiaľ sú bezpečné.
Obojok ani postroj príliš neuťahujte (s pár voľnými prstami) a veďte ho jemne.
Pamätajte, že na prechádzkach je váš maznáčik tiež vystavený parazitom. Aby ste im predišli a boli chránení zvnútra aj zvonka, požiadajte svojho veterinára o ochranu každé dva-tri mesiace.

Najlepší spôsob venčenia vášho domáceho maznáčika
Je dôležité, aby ste si so svojím miláčikom naplánovali výlety a užili si ich. S trpezlivosťou a praxou urobíte prechádzky príjemnými a zábavnými.